KAMPPROGRAM 2016 / 2017

 

 

    Dato       Modstander Spillested Resultat
  Onsdag 27. Juli 2016 Kl 18:30     Boldklubben af 1908 Amager Vestamager Idrætsanlæg 6 - 1
  Lørdag 30. Juli 2016 Kl 15:00     Kjøbenhavns Boldklub Vestamager Idrætsanlæg 4 - 4
  Tirsdag 2. August 2016 Kl 18:30     Brøndby IF Vestamager Idrætsanlæg 2 - 1
  Lørdag 6. August 2016 Kl 13:00     Intern Trænings kamp Vestamager Idrætsanlæg Aflyst
  Tirsdag 9. August 2016 Kl 18:30     Fremad Valby Blochs Biler Arena 3 - 2
 

Lørdag 13. August 2016 Kl 13:00

    Husum Boldklub Blochs Biler Arena 2 - 1
 

Lørdag 20. August 2016 Kl 13:15

    Kjøbenhavns BK. Frederiksberg Idrætspark

0 - 2

 

Lørdag 27. August 2016 Kl 13:00

    Boldklubben Skjold Blochs Biler Arena 2 - 2
  Tirsdag 30. August 2016 kl 17:30     Football Club Nordsjælland Blochs Biler Arena 1 - 4
 

Lørdag 03. September 2016 Kl 13:00

    Boldkluben Union Tingbjerg Idrætspark 0 - 1
  Lørdag 10. September 2016 Kl 15:30     Nexø Boldklub Bornholm Blochs Biler Arena 0 - 0
  Lørdag 17. September 2016 Kl 15:00     FA 2000 Frederiksberg Idrætspark 4 - 1
  Lørdag 24. September 2016 Kl 13:00     KFUM København Blochs Biler Arena 3 - 1
  Onsdag 05. Oktober 2016 Kl 19:30     FK Prespa Blochs Biler Arena 2 - 3
  Mandag 10. Oktober 2016 Kl 18:15     B. 93 B. 93 Kunst 4 - 1
  Lørdag 15. Oktober 2016 Kl 15:00     Sundby Boldklub Kløvermarken 2 - 1
  Lørdag 22. Oktober 2016 Kl 11:15     Boldklubben Frem Valby Idrætspark 0 - 5
  Lørdag 29. Oktober 2016 Kl 15:30     Rønne FB Blochs Biler Arena 5 - 1
  Lørdag 05. Noverber 2016 Kl 15:00     Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Idrætspark 1 - 1
  Lørdag 11. Febuar 2017 Kl 12:00     Christania Sports Club Vestamager, Kunst 1 - 2
  Søndag 19. Febuar 2017 Kl 12:00     Boldklubben af 1908 Amager Vestamager, Kunst 1 - 4
  Lørdag 25. Febuar 2017 kl 12:00     Bk. Heimdal Vestamager, Kunst 3 - 4
  Lørdag 4. Marts 2017 Kl 11:00     Kjøbenhavns Boldklub Jens Jessensvej 1 - 3
  Lørdag 11. Marts 2017 Kl 12:00     Kløvermarkens Forenede Boldklubber Vestamager, Kunst 2 - 2
  Torsdag 16. Marts 2017 Kl 18:45     Herlev Fodbold Vestamager, Kunst 0 - 0
  Søndag 19. Marts 2017 Kl 12:00     Liria Fodboldklub Vestamager, Kunst 3 - 5
  Lørdag 25. Marts 2017 Kl 13:00     Sundby Boldklub Blochs Biler Arena 4 - 2
  Fredag 31. Marts 2017 Kl 18:30     Husum Boldklub Husumpark 0 - 3
  Lørdag 18. April 2017 Kl 13:00     Kjøbenhavns BK. Blochs Biler Arena 2 - 4
  Torsdag 13. April 2017 Kl 15:00     Boldklubben Skjold Fælledeparken 4 - 2
  Mandag 17. April 2017 Kl 15:00     Boldkluben Union Blochs Biler Arena 0 - 3
  Lørdag 22. April 2017 Kl 14:00     Nexø Boldklub Bornholm Nexø Stadion 0 - 2
  Lørdag 29. April 2017 Kl 13:00     FA 2000 Blochs Biler Arena 0 - 1
  Lørdag 06. Maj 2017 Kl 13:00     KFUM København Emdrupparken 1 - 2
  Torsdag 11. Maj 2017 kl 19:30     Nørebro United Ryparken, Kunst 0 - 5
  Lørdag 13. Maj 2017 Kl 13:00     B. 93 Blochs Biler Arena 4 - 0
  Tirsdag 16. Maj 2017 Kl 18:30     Boldklubben Rødovre Rødover Stadion, Kunst 1 - 2
  Fredag 19. Maj 2017 Kl 19:30     FK Prespa Ryparken, Kunst 1 - 6
  Lørdag 27. Maj 2017 Kl 13:00     Boldklubben Frem Blochs Biler Arena 4 - 0
  Lørdag 03. Juni 2017 Kl 15:30     Rønne FB Rønne Stadion Nord  
  Onsdag 07. Juni 2017 Kl 19:30     CBS Sport Jens Jessensvej  
  Lørdag 10. Juni 2017 Kl 15:00     Frederiksberg Boldklub Blochs Biler Arena  
*Der tages forbehold for ændringer og fejl